Wielkopolska Agroturystyka – Gospodarstwa Agroturystyczne

Poniżej lista wybranych gospodarstw agroturystycznych, które znajdują się w Wielkopolsce.

1. Rajskie Siedlisko – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Przychodzko, na skraju województwa Wielkopolskiego i Lubuskiego.
2. Agroturystyka Lema – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Silna Nowa w centrum Pszczewskiego Parku Krajobrazowego.
3. Agroturystyka Bębnikąt – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Bębnikąt w sercu Puszczy Noteckiej.
4. Agroturystyka Pod Brzozami – gospodarstwo agroturystyczne znajduje się w miejscowości Grochowy, w powiecie konińskim, w gminie Rychwał.
5. Agroturystyka Tamarynowa Osada – gospodarstwo agroturystyczne znajduje się w miejscowości Łowyń, na Pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim.
6. Agroturystyka Modrzewiowe Wzgórze – gospodarstwo agroturystyczne znajduje się w miejscowości Promno, w Parku Krajobrazowym Promno.
7. Agroturystyka Zacisze – gospodarstwo agroturystyczne znajduje się w miejscowości Sienno, bliskość Powidzkiego Parku Krajobrazowego.
8. Agroturystyka Bednarzówka – gospodarstwo agroturystyczne znajduje się w miejscowości Boruja Kościelna, w powiecie nowotomyskim, w gminie Nowy Tomyśl.
9. Agroturystyka Zakątek – gospodarstwo agroturystyczne znajduje się w miejscowości Dąbie, w powiecie kolskim, nad Nerem, w Kotlinie Kolskiej, w gminie Dąbie.
10. Agroturystyka Mirella – gospodarstwo agroturystyczne znajduje się w miejscowości Wielka Wieś w powiecie wolsztyńskim, w gminie Siedlec.

Kilka słów z Wikipedii o Wielkopolsce

Wielkopolska (łac. Polonia Maior) – kraina historyczna w środkowej i zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej, w dorzeczu środkowej i dolnej Warty; dzielnica historyczna Polski. Wielkopolska graniczy z Pomorzem Zachodnim, Pomorzem Gdańskim, Kujawami, ziemią łęczycką, ziemią sieradzką, Górnym Śląskiem, Dolnym Śląskiem i Ziemią Lubuską. Historycznymi stolicami Wielkopolski są Poznań i Kalisz. Wielkopolska nie posiada herbu. Pierwotny herb Wielkopolski, nadany przez Kazimierza III Wielkiego, jest współcześnie herbem województwa kaliskiego. Patronką Wielkopolski jest księżna kaliska bł. Jolenta Helena z dynastii Arpadów. Władcy Wielkopolski (książęta poznańscy i książęta kaliscy) pochowani zostali w Złotej Kaplicy i w kolegiacie św. Pawła Apostoła w Kaliszu. Czytaj więcej

Kilka słów z Wikipedii o Agroturystyce

Agroturystyka – forma wypoczynku w warunkach zbliżonych do wiejskich. Może być połączona z pracą u osoby zapewniającej nocleg. Traktowana jako alternatywne do rolnictwa źródło dochodu mieszkańców wsi. Ta forma turystyki obejmuje różnego rodzaju usługi, począwszy od zakwaterowania, poprzez częściowe lub całodniowe posiłki, wędkarstwo i jazdę konną, po uczestnictwo w pracach gospodarskich. Polega na wykorzystaniu walorów krajobrazu wiejskiego i uatrakcyjnianiu gościom pobytu udziałem w codziennych zajęciach w gospodarstwie, w tradycyjnym rzemiośle artystycznym (np. haftowanie, szydełkowanie), w obrzędach ludowych oraz w przygotowywaniu potraw regionalnych, połączonym z wypiekiem chleba, wyrobem serów lub wędlin. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Poniżej obszar Wielkopolski do XVIII wieku na tle współczesnego podziału administracyjnego Polski

źródło mapy: By Poznaniak – własna praca na podstawie: Historia Polski, Polska do 1586, Kraków 2007 r., s. 508, ISBN 978-84-9819-808-9, CC BY-SA 3.0, Link

Pogoda

Poniżej interaktywna mapa Polski

tagi: Landurlaub, Urlaub auf dem Bauernhof, Ferien auf dem Bauernhof, Agrotourismus, Rural tourism; Großpolen, Greater Poland

(Visited 149 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...