Mazowieckie Agroturystyka – Gospodarstwa Agroturystyczne

Poniżej lista wybranych gospodarstw agroturystycznych, które znajdują się w województwie Mazowieckim.

1. Agroturystyka Bania – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Brzeźnik, w powiecie węgrowskim, w gminie Wierzbno.
2. Agroturystyka Konstantów – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Konstantów, w powiecie warszawskim zachodnim, w gminie Błonie.
3. Agroturystyka Dolina Bobrów – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Wólka Dłużewska, w pobliżu rezerwatów przyrody „Wólczańska Góra” i „Świder”.
4. Agroturystyka Kłoda – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Kłoda, w powiecie kozienickim, w gminie Magnuszew.
5. Agroturystyka Smolarnia – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Smolarnia, w parku krajobrazowym Puszcza Bolimowska.
6. Agroturystyka Jagoda – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Łaźniewek, w powiecie warszawskim zachodnim, w gminie Błonie.
7. Agroturystyka Dżygitówka – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Piaski Duchowne, na skraju Puszczy Kampinoskiej.
8. Agroturystyka Holendry 21 – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Holendry Dobrowskie, na terenie Parku Krajobrazowego Pojezierza Gostynińskiego.
9. Agroturystyka U Jasia i Małgosi – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Wilków Polski, na skraju Puszczy Kampinoskiej.
10. Agroturystyka Żabi Raj – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Trzepowo, zlokalizowane jest w okolicach Warszawy.

Kilka słów z Wikipedii o woj. Mazowieckim

Województwo mazowieckie – jednostka podziału administracyjnego Polski, największe pod względem powierzchni i ludności województwo, znajdujące się w środkowej i wschodniej części Polski. Obejmuje obszar o powierzchni 35 558,47 km². Według danych z 30 czerwca 2014 r. miało 5,32 mln mieszkańców. Siedzibą władz województwa jest Warszawa. Województwo zostało utworzone 1 stycznia 1999 roku. Według danych z 31 grudnia 2012 r. w województwie mazowieckim lasy obejmowały powierzchnię 815,0 tys. ha, co stanowiło 22,9% jego powierzchni. 26,9 tys. ha lasów znajdowało się w obrębie parków narodowych. Województwo położone jest w większości na obszarze Niżu Środkowoeuropejskiego, tylko jego niewielkie wschodnie fragmenty leżą na terenie Niżu Wschodniobałtycko-Białoruskiego, a południowe na terenie Wyżyn Polskich. Obszar Województwa zawiera się w 11 makroregionach fizycznogeograficznych i 34 mezoregionach. Czytaj więcej

Kilka słów z Wikipedii o Agroturystyce

Agroturystyka – forma wypoczynku w warunkach zbliżonych do wiejskich. Może być połączona z pracą u osoby zapewniającej nocleg. Traktowana jako alternatywne do rolnictwa źródło dochodu mieszkańców wsi. Ta forma turystyki obejmuje różnego rodzaju usługi, począwszy od zakwaterowania, poprzez częściowe lub całodniowe posiłki, wędkarstwo i jazdę konną, po uczestnictwo w pracach gospodarskich. Polega na wykorzystaniu walorów krajobrazu wiejskiego i uatrakcyjnianiu gościom pobytu udziałem w codziennych zajęciach w gospodarstwie, w tradycyjnym rzemiośle artystycznym (np. haftowanie, szydełkowanie), w obrzędach ludowych oraz w przygotowywaniu potraw regionalnych, połączonym z wypiekiem chleba, wyrobem serów lub wędlin. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Pogoda

Poniżej interaktywna mapa Polski z zarysem województwa Mazowieckiego

tagi: Landurlaub, Urlaub auf dem Bauernhof, Ferien auf dem Bauernhof, Agrotourismus, Rural tourism; Woiwodschaft Masowien, Masovian Voivodeship

(Visited 93 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...