Dolnośląskie Agroturystyka – Gospodarstwa Agroturystyczne

Poniżej lista wybranych gospodarstw agroturystycznych, które znajdują się w województwie Dolnośląskim.

1. Agroturystyka Chata Morgana – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Jastrowiec, w powiecie jaworskim, w gminie Bolków.
2. Agroturystyka Agro-Pustelnik – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Pustelnik, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Marciszów.
3. Agroturystyka Karłowicka Dolina – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Karłowice, w powiecie lubańskim, w gminie Olszyna.
4. Agroturystyka Dom pod Sową – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Nawojów Śląski, w powiecie lubańskim, w gminie Lubań.
5. Agroturystyka Pod Lasem – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Kołaczów, w powiecie dzierżoniowskim, w gminie Dzierżoniów.
6. Agroturystyka Marianówek – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Dobrocin, w powiecie dzierżoniowskim, w gminie Dzierżoniów.
7. Agroturystyka Kowalowe Wzgórze – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Kamieniec, w powiecie kłodzkim, w gminie Kłodzko.
8. Agroturystyka MUFLONIK – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Miszkowice, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Lubawka.
9. Agroturystyka FurmAnka – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Nowy Gierałtów, w powiecie kłodzkim, w gminie Stronie Śląskie.
10. Agroturystyka Cicha Przystań przy Baryczy – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Sułów, w powiecie milickim, w gminie Milicz.

Kilka słów z Wikipedii o woj. Dolnośląskim

Województwo dolnośląskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, ze stolicą we Wrocławiu. Zostało utworzone w 1999 roku z ziem poprzednich województw wrocławskiego, legnickiego, jeleniogórskiego, wałbrzyskiego i części leszczyńskiego oraz kaliskiego. Województwo to jest położone na południowym zachodzie Polski, obejmuje zachodnią część historycznego Śląska, czyli większość Dolnego Śląska, a także ziemię kłodzką, wschodnie Łużyce Górne oraz niewielki skrawek historycznej Saksonii (Bogatynia i okolice). Czytaj więcej

Kilka słów z Wikipedii o Agroturystyce

Agroturystyka – forma wypoczynku w warunkach zbliżonych do wiejskich. Może być połączona z pracą u osoby zapewniającej nocleg. Traktowana jako alternatywne do rolnictwa źródło dochodu mieszkańców wsi. Ta forma turystyki obejmuje różnego rodzaju usługi, począwszy od zakwaterowania, poprzez częściowe lub całodniowe posiłki, wędkarstwo i jazdę konną, po uczestnictwo w pracach gospodarskich. Polega na wykorzystaniu walorów krajobrazu wiejskiego i uatrakcyjnianiu gościom pobytu udziałem w codziennych zajęciach w gospodarstwie, w tradycyjnym rzemiośle artystycznym (np. haftowanie, szydełkowanie), w obrzędach ludowych oraz w przygotowywaniu potraw regionalnych, połączonym z wypiekiem chleba, wyrobem serów lub wędlin. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Pogoda

Poniżej interaktywna mapa Polski z zarysem województwa Dolnośląskiego

tagi: Landurlaub, Urlaub auf dem Bauernhof, Ferien auf dem Bauernhof, Agrotourismus, Rural tourism; Woiwodschaft Niederschlesien, Lower Silesian Voivodeship

(Visited 37 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...