Agroturystyka Nad Jeziorem – gospodarstwa agroturystyczne


Poniżej lista wybranych gospodarstw agroturystycznych, które znajdują się nad jeziorem.

1. Agroturystyka Sopień – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Mały Głęboczek, w samym sercu Pojezierza Brodnickiego w woj. kujawsko-pomorskim.
2. Agroturystyka Lema – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Silna Nowa w centrum Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, w woj. wielkopolskim.
3. Agroturystyka Leśne Jezioro – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Nowa Wieś Ostródzka, w woj. warmińsko-mazurskim.
4. Agroturystyka Brzezina – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Chomiąża Księża, w woj. kujawsko-pomorskim.
5. Agroturystyka Glendoria – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Ględy, w woj. warmińsko-mazurskim.
6. Agroturystyka U Bożeny – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Leginy, w woj. warmińsko-mazurskim.
7. Agroturystyka Tamarynowa Osada – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Łowyń, w woj. wielkopolskim.
8. Agroturystyka Pod Bocianim Gniazdem – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Stefanowo, w woj. kujawsko-pomorskim.
9. Agroturystyka Kronowo – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Kronowo, w woj. warmińsko-mazurskim.
10. Agroturystyka Nad Wielkim Szelągiem – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Kątno, w woj. warmińsko-mazurskim.

Kilka słów z Wikipedii o jeziorach

Jezioro – naturalny śródlądowy zbiornik wodny, którego występowanie uwarunkowane jest istnieniem zagłębienia (misy jeziornej), w którym mogą gromadzić się wody powierzchniowe, oraz zasilaniem przewyższającym straty wody wskutek parowania lub odpływu. Większość jezior występuje na obszarach zajmowanych niegdyś przez lodowiec. Woda z topniejącego lodowca wypełniała doliny i tworzyła jeziora. Powstanie mis jeziornych wiąże się przede wszystkim z procesami geologicznymi. Zasilanie należy natomiast przede wszystkim od warunków klimatycznych. Jezioro różni się od stawu występowaniem strefy afotycznej – światło nie dociera do dna uniemożliwiając tam rozwój roślinności. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Kilka słów z Wikipedii o Agroturystyce

Agroturystyka – forma wypoczynku w warunkach zbliżonych do wiejskich. Może być połączona z pracą u osoby zapewniającej nocleg. Traktowana jako alternatywne do rolnictwa źródło dochodu mieszkańców wsi. Ta forma turystyki obejmuje różnego rodzaju usługi, począwszy od zakwaterowania, poprzez częściowe lub całodniowe posiłki, wędkarstwo i jazdę konną, po uczestnictwo w pracach gospodarskich. Polega na wykorzystaniu walorów krajobrazu wiejskiego i uatrakcyjnianiu gościom pobytu udziałem w codziennych zajęciach w gospodarstwie, w tradycyjnym rzemiośle artystycznym (np. haftowanie, szydełkowanie), w obrzędach ludowych oraz w przygotowywaniu potraw regionalnych, połączonym z wypiekiem chleba, wyrobem serów lub wędlin. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Pogoda

Poniżej interaktywna mapa Polski

tagi: Landurlaub, Urlaub auf dem Bauernhof, Ferien auf dem Bauernhof, Agrotourismus, Rural tourism, See, Lake

(Visited 651 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...