Agroturystyka Konie – gospodarstwa agroturystyczne


Poniżej lista wybranych gospodarstw agroturystycznych, w których hoduje się konie.
1. Agroturystyka Ranczo Pod Brzozami – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Radłowo, w województwie wielkopolskim.
2. Agroturystyka Rancho Zielony Koń – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Borowski Las, w województwie warmińsko-mazurskim.
3. Agroturystyka Polanka – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Polanka Horyniecka, w województwie podkarpackim, w samym sercu Roztocza.
4. Agroturystyka Ostoja w Lipowcu – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Lipowiec, w województwie podkarpackim, na terenie Jaśliskiego Parku Krajobrazowego, na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczad.
5. Agroturystyka Stajnia Zwierzyniec – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Zwierzyniec, w województwie wielkopolskim, na południowym skraju Puszczy Noteckiej.
6. Agroturystyka Ranczo Windyki – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Windyki, w województwie warmińsko-mazurskim.
7. Agroturystyka W Rekowie – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Rekowo, w województwie zachodniopomorskim.
8. Agroturystyka Ośrodek Na Wzgórzu – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Udryn, w województwie podlaskim, w otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego.
9. Agroturystyka Wierzyce – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Wierzyce, w województwie wielkopolskim.
10. Agroturystyka Brzozowe Wzgórze – gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Nowogrodziec, w województwie dolnośląskim.

Kilka słów z Wikipedii o koniach

Koń domowy (Equus caballus) – gatunek ssaka nieparzystokopytnego z rodziny koniowatych. Koń po raz pierwszy został udomowiony prawdopodobnie na terenie północnego Kazachstanu w okresie kultury Botai tj. około 3,5 tys. lat p.n.e., natomiast ludność europejska dokonała tego ok. 1,5 tys. lat p.n.e. Obecnie przedstawiciele 18 z 21 współczesnych ras hodowlanych pochodzą od dwóch linii – arabskiej i turkmeńskiej. Dziś używany w celach rekreacyjnych i sportowych, jako zwierzę pociągowe – niekiedy w leśnictwie (zrywka drewna). Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Kilka słów z Wikipedii o Agroturystyce

Agroturystyka – forma wypoczynku w warunkach zbliżonych do wiejskich. Może być połączona z pracą u osoby zapewniającej nocleg. Traktowana jako alternatywne do rolnictwa źródło dochodu mieszkańców wsi. Ta forma turystyki obejmuje różnego rodzaju usługi, począwszy od zakwaterowania, poprzez częściowe lub całodniowe posiłki, wędkarstwo i jazdę konną, po uczestnictwo w pracach gospodarskich. Polega na wykorzystaniu walorów krajobrazu wiejskiego i uatrakcyjnianiu gościom pobytu udziałem w codziennych zajęciach w gospodarstwie, w tradycyjnym rzemiośle artystycznym (np. haftowanie, szydełkowanie), w obrzędach ludowych oraz w przygotowywaniu potraw regionalnych, połączonym z wypiekiem chleba, wyrobem serów lub wędlin. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Pogoda

Poniżej interaktywna mapa Polski

tagi: Landurlaub, Urlaub auf dem Bauernhof, Ferien auf dem Bauernhof, Agrotourismus, Rural tourism, horses, Pferde

(Visited 119 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...